تاریخچه برند فندک سارومه – Sarome

سارومه نام برند ژاپنی است که از سال ۱۹۴۰ میلادی توسط  دو نفر از سرمایه گذاران ژاپن به نام های کونجیروسگاوا (Kunijiro Segava) و یوریکاوا گو زیلانگ (Yorikawa Guo Zhilang) بنیانگذاری گردید. این دو نفر سرمایه گذار ساده ای نبودند بلکه از همان ابتدای فعالیت، قصد داشتن فندک هایی با طراحی خاص و دست ساز تولید کنند. البته خیلی قبل از سال ۱۹۴۰ طراحان و تولید کنندگان فندک در ژاپن در اندیشه تولید فندک هایی  خاص، برای ارائه به بازار بوده اند. ازسال۱۹۹۱ کمپانی سارومه اقدام به تاسیس کارخانه ای با مدیریت مستقیم متخصصان ژاپنی کرد و همچنان بازار فروش آن در ژاپن است و  کیفیت آن برابر با استانداردهای جهانی می باشد. بِرند سارومه  سخت ترین و نزدیک‌ترین رقیب فندک زیپو آمریکا به شمار می‌رود.

سارومه برند معروف ژاپن در سراسر جهان است که البته این امتیاز منحصر به شکل ظاهری آن نیست بلکه فندک سارومه از جهات فنی دارای ویژگی های خاصی می باشد. ژاپن مهد ظرافت و زیبایی در صنعت اکسسواری ها ( محصولات قابل استفاده در صحنه و دکور) است. امروزه فندک سارومه در سرتاسر جهان مورد پسند کلکسیون داران کوچک و بزرگ است زیرا این برند فندک از زیبایی و ظرافت خاصی برخوردار می باشد. موسسین سارومه  ازسال ۱۹۴۰ تا به امروز در پی آن هستند که محصولی با کیفیت عالی و همچنین با طراحی نوین به بازار جهانی ارائه دهند و به همین دلیل همیشه درحال تحقیق هستند و از تکنیک های خاصی در تولید فندک استفاده می کنند. وزن سبک و خوش دست بودن فندک های سارومه یک مزیت بزرگ برای این برند ژاپنی هست زیرا برای اولین بار تولید کنندگان فندک سارومه از ورقه های ظریف برای ساخت فندک استفاده کردند و نیز با استفاده از تکنیک ساخت بهتر، این نوع فندک را تولید و به بازار عرضه کرده اند، به عنوان مثال در برخی از مدلهای فندک سارومه  سنگ فندک را بر روی بدنه آن نصب کرده اند که حالت بسیار جذابی به فندک داده است.

حکاکی های دستی و مکانیکی که بر روی فندک های سارومه انجام می شود جلوه ای زیبا و خاص به آنها داده است که بسیار چشم نواز است. سارومه بعد از برند رونسون (Ronson)دومین تولید کننده فندک گازی در جهان است.

فندک سارومه توربو یکی از مدلهای فندک سارومه است که از سال ۱۹۶۰ توسط سارومه تولید شده است واز مهمترین فندک های برند سارومه در سطح جهان به شمار می رود، بطوری که  سیستم آن مورد تقلید دیگر تولید کنندگان فندک قرار گرفته است. سنگ چخماق در فندک سارومه به راحتی قابلیت تعویض است. سوخت آن با بنزین و گاز است. این فندک انواع مختلف دارد که اکثرا برای روشن کردن پیپ و سیگار به راحتی قابل استفاده است. اولین فندک گازی سارومه در سال ۱۹۵۵ به بازار آمد و ازسال ۱۹۶۰ سارومه تولید فندک های نفتی خود را متوقف نمود. امروزه فندک های گازی سارومه در کشورهای مختلف برند شناخته شده ای هست و افرادی زیادی به دلیل زیبایی خاص ظاهری، آنها را در مجموعه های خود نگهداری می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 شانس خود را امتحان کنید!

  • گردونه را بچرخان و شانس خود را امتحان کن
  • یک ایمیل در هر روز
  • تقلب نکنید
شانس خود را امتحان کنید
دیگر نشان نده
بعدا یادآوری کن
نه ممنون