تاریخچه برند فندک رانسون – Ronson

برند رانسون یک برند معروف در سراسر جهان است که فندک های آن در میان کلکسیون داران طرفداران زیادی دارد. در سال ۱۸۸۶ میلادی شرکت Art Metalتوسط “لوئیس وینسنت آرانسون” متولد ۱۸۶۹ که نابغه علم متالوژی بود، در شهر نیویورک تاسیس شد و سپس در سال ۱۸۹۷ به شهر نیوجرسی منتقل شد و از آن تاریخ به عنوان یک شرکت معروف و معتبر در آن شهر شروع به کار کرد.
اولین فندک جیبی در سال ۱۹۱۳ توسط آقای رانسون اختراع شد. این فندک جیبی بسیار سبک بود و در آن زمان برند رانسون RONSON ثبت گردید. در سال ۱۹۲۸ سهام شرکت فندک رانسون در بورس اوراق بهادار عرضه گردید و سپس در سال ۱۹۳۰ اقدام به تاسیس شعبه ای در انگلستان نمودند. اولین فندک قابل شارژ یا نام Varaflame به بازار معرفی شد. بخشی از شرکت رانسون در سال ۱۹۸۱ منحل شد. Halkin Holding plc Ronson Exports از سال ۱۹۹۴ کنترل برند و مجموعه رانسون را در اختیار خود گرفته و سال بعد یعنی سال ۱۹۹۵ نام برند تغییر کرده و از آن تاریخ صادرات با برند Ronson plc انجام شد و در سال ۱۹۹۸ ویکتور کیام رئیس برند جدید شد که در سال۲۰۰۱ برند Ronson plc دوباره شروع به سوددهی نمود.
البته برند رانسون هم مانند خیلی از تولید کنندگان گاهی با شکست هم روبرو می گردید به عنوان مثال در دهه ۱۹۷۰ به دلیل رقابت و فشارهای بازار بخش هایی از شرکت مستقل شد و حتی قسمت هایی از شرکت به رقبا واگذار شد. ضرردهی شرکت رانسون تقریبا تا سال ۱۹۸۵ ادامه داشت و از سال ۲۰۱۰ شرکت زیپو بخشی از امتیاز فندک رانسون را در مکزیک و امریکای شمالی برای همیشه از آن خود کرد و به صورت زیر مجموعه برند خود درآورد. اما در حال حاضر هم برند رانسون نمونه های بسیار شیک، خوش دست و ظریف فندک را در سراسر جهان تولید می کند. این برند خریداران و طرفداران خاصی دارد. سالهای قبل مشتریان فندک رانسون با روشن کردن فندک حس شلیک یک کلت را در دستان خود حس می کردند. که این یک مشخصه خوب و منحصر بفرد برند رانسون است.

مدلهای مختلف برند رانسون در سالهای مختلف

درسال ۱۹۴۱ برند رانسون فندک مدل Whirlwind با سایزی کمی بزرگتر از مدل های دیگر فندک که در بازار رایج بود، به بازار عرضه کرد. در این مدل فندک یک سپر در کنار آن نصب شده بود تا بتوانند از آن در هوای آزاد هم استفاده کنند. فندک مدل Whirlwind در صورتی که مشتریان سفارش می دادند، به غیر از رنگ استاندارد به رنگ مشکی تولید می شد.
می توان گفت پرفروش ترین و موفق ترین مدل فندک رانسون مدل Cadet lighter بوده است که در سال ۱۹۵۹به بازار عرضه شد که بسیاری از انواع این مدل فندک در کشور انگلستان تولید شد. این مدل فندک برند رانسون نقره ای رنگ دارای سپر بادگیر و ظاهری عریض بوده است.
در سال ۲۰۰۷ برند رانسون به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس شرکت خود به تعداد ۵۰۰۰ عدد فندک گازی بسیار لوکس از طلای ۱۸ عیار با نام Ronson Varaflame Limited Edition (فندک رانسون طلا لیمیتد ادیشن) تولید نمود. کل بدنه این مدل فندک از طلا پوشیده شده بود و در ساخت آن از موتور جت تاثیر گرفته شده است. این فندک گازی قابلیت تنظیم شعله دارد و همچنین قسمت مشعل یک درپوش دارد که از ورود گرد و غبار بر روی مشعل جلوگیری می کند. این فندک طلایی هدیه ای بسیار شیک و جذاب می باشد.

برند رانسون تولید کننده اولین برند اتوماتیک در جهان است. فندک های برند رانسون در طی سالها روز به روز در جهان محبوبیت بیشتری را کسب نموده است. فندک های برند رانسون علاوه بر جنبه کاربردی از نظر کلکسیون داران هم بسیار مورد توجه قرار گرفته است و خریداران زیادی برای کلکسیون دارد.

برند رانسون تولید کننده اولین برند اتوماتیک در جهان است.

این نوشته در فندک ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 شانس خود را امتحان کنید!

  • گردونه را بچرخان و شانس خود را امتحان کن
  • یک ایمیل در هر روز
  • تقلب نکنید
شانس خود را امتحان کنید
دیگر نشان نده
بعدا یادآوری کن
نه ممنون