رویه ثبت سفارش در فروشگاه اینترنتی لایترلند

فروشگاه اینترنتی لایترلند به آدرس Lighter-Land.com فقط در قبال سفارشاتی که از دامنه مذکور ثبت شده باشند و دارای شماره پیگیری باشند، متعهد و پاسخگو میباشد.

رویه های ثبت سفارش در لایترلند

مشاهده اطلاعات محصول و مشخصات فنی آن و ثبت سفارش بر روی وب گاه لایترلند به آدرس Lighter-Land.com به معنی رضایت کامل مشتری از روند ثبت سفارش و موافقت آن با رویه های این شرکت میباشد.

رویه‌های بازگرداندن کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های لایترلند بوده است و لایترلند همواره تلاش میکند تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار مشتری، ارسال شود. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. کلیه کالای فروشگاه اینترنتی لایترلند دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند، لذا در هنگام دریافت سفارش از سلامت محصول مطمئن شوید سپس محصول را دریافت نمایید.

آیا تعویض کالا امکان پذیر است؟

 • اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.
 • اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا ۱ روز پس از دریافت کالا، به لایترلند اطلاع داده شود.
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات، نگهداری شود لذا از دور ریختن جعبه، دفترچه و سایر متعلقات محصول دریافتی جداً خودداری شود.
 • برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا را شامل می‌شود.
 • اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به واحد پشتیبانی لایترلند از طریق تلفن، ایمیل یا تیکت اطلاع داده شود تا اقدامات لازم در جهت تعویض محصول انجام شود.
 • مغایرت در ظاهر و مدل و رنگ محصولات لایترلند بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، لذا باید محصول در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد. در مورد فندک نباید با گاز یا بنزین پر شده باشد و بصورت پلمپ در بسته اصلی جهت تعویض به لایترلند ارسال شود.
 • عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.
 • در برخی مدل از فندک های زیپو رنگ مغزی به دلیل دست ساز بودن محصول ممکن است متفاوت باشد. لذا در صورتی که رنگ مغزی با مشخصات محصول خریداری شده متفاوت باشد باید بدون استفاده از مغزی آن را برای لایترلند ارسال کنید تا مغزی با رنگ صحیح برای شما ارسال شود. در صورت استفاده از مغزی اولیه امکان تعویض وجود ندارد.
 • در صورت مغایرت رنگ مغزی امکان تعویض کل محصول وجود ندارد و فقط مغزی تعویض می‌گردد.
 • خط و خش روی مغزی فندک اجتناب ناپذیر بوده و به صرف داشتن خط روی مغزی امکان تعویض وجود ندارد.
 • در مورد فندک های زیپو صرف یکی نبودن تاریخ تولید بدنه و مغزی دلیل بر عدم اصالت کالا نیست و امکان تعویض وجود ندارد.
 • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در جعبه اصلی خود به لایترلند بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

اگر از خرید خود منصرف شویم به چه صورت اقدام کنیم؟

 • انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمپ، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.
 • برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش لایترلند، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه و یا در بسته بندی ویژه لایترلند فروخته شده باشد، بازگرداندن در همان شرایط اولیه نیز الزامی است. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.
 • استفاده از فندک برای تست احتراق یا بررسی محصول با دست و بدون دستکش مخصوص، استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد. همچنین در صورت انصراف از خرید، هزینه ارسال کالا به دفتر یا فروشگاه یا انبار لایترلند بر عهده مشتری خواهد بود.
 • از آنجا که لایترلند یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است. (سفارش یک کالا به تعداد بیشتر از یک عدد از هر مدل، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود).

اگر برای محصول بر اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد، یه چه صورت پیگیری کنیم؟

 • در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به واحد ارسال فروشگاه لایترلند بازگردانده شود.
 • آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش لایترلند اطلاع داده شود. اطلاع از آسیب دیدگی فیزیکی محصول خارج از ۲۴ ساعت اول تحویل محصول فاقد ارزش و و وارد رویه رسیدگی نخواهد شد.
 • لازم است جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در جعبه اصلی خود به لایترلند بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش لایترلند ارسال شود.
توجه: پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش لایترلند، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد لایترلند در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت لایترلند در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

کالا را چطور ارسال کنید؟

 • ارسال محصول بر عهده مشتری هست.
 • لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش لایترلند تماس بگیرید.
 • برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه به همراه کالای اصلی ارسال شود.
 • برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
 • درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به آدرس info@lighter-land.com ایمیل کنید.
 • در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.
 • از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان عکس و تصویری از رسید تهیه و آن را به آدرس info@lighter-land.com ایمیل کنید.
 • اگر ساکن تهران هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با لایترلند تماس بگیرید.

هزینه ارسال به عهده کیست و چطور محاسبه خواهد شد؟

 • اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش لایترلند برسد، هزینه‌های ارسال به عهده لایترلند است.
 • برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به شرکت لایترلند ارسال شود. همچنین تصویری از رسید تهیه و به آدرس info@lighter-land.com ایمیل شود.
 • در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان لایترلند، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش لایترلند، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

 • کارشناسان خدمات پس از فروش لایترلند ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان لایترلند تایید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.
 • لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ لایترلند بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، لایترلند تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
 • اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و لایترلند در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا (درج شده در فاکتور) به مشتری را می‌پذیرد. پس از دریافت و پذیرش کالا توسط لایترلند، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین ۴۸ ساعت کاری زمان خواهد برد.
 • ز هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۴۸ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد. ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش لایترلند است.

از چه طریق با لایترلند در ارتباط باشیم؟

از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:۱.با شماره تلفن ۷۷۹۳۹۸۵۳ – (۰۲۱) تماس بگیرید.۲.با همکاران بخش پشتیبانی آنلاین از طریق چت وب سایت در تماس باشید.توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.