5 2

سوال در مورد راههای تشخیص فندک اصلی از تقلبی سوالیست که ذهن طیف وسیعی از طرفداران فندک را به خود مشغول کرده است. در این مقاله شما را با راه های تشخیص فندک اصل از تقلبی آشنا میکنیم، تا تجربه خریدی لذت بخش و مطمئن را تجربه نمایید.

بررسی کلاس قیمت فندک زیپو اصل

در اولین قدم این نکته را مد نظر داشته باشید که همیشه نگاه حرفه ای به خرید داشته باشید، با نوع محصولی که خرید میکنید آشنا باشید، اطلاعات کسب کنید و مقایسه کنید، تحقیق در مورد کالای مورد نظر، مقایسه ظاهری و کسب اطلاعات در مورد کالا از منابع قابل اطمینان اولین قدم برای تجربه یک خرید مطمئن است.
مثلا اگر محصول مورد نظرتان در سایت کمپانی تولید کننده ۲۰ دلار است، مطمئنا تفاوت خیلی زیاد این عدد با مبلغ پیشنهادی به شما به هیچ وجه معقول نیست، مطمئنا قیمت چند برابری محصول نشان دهنده اصل بودن کالا نیست، بخصوص کالاهایی تخصصی توسط افراد سودجو مورد هدف قرار میگیرند، ولی باز به بهانه اصل بودن سه برابر قیمت خرید کردن صحیح نیست! چرا که به هیچ عنوان این مساله تضمین کننده خرید فندک اورجینال نخواهد بود. پس به طور کلی محدوده و کلاس قیمت محصول را در نظر بگیرید و فریب عبارات تبلیغاتی چون نمایندگی فلان کمپانی و غیره را هم نخورید.

محصولات زیپومانند تمام‌ محصولات تولیدی دنیا دارای منطقه بندی (Region) هستند، یعنی مثلا برای مناطق پنجگانه مختلفی تولید میشوند که عبارتند از اروپا، آسیای شرقی، خاورمیانه، آمریکای شمالی و مرکزی و آمریکای جنوبی. پس‌ برای جستجو در فضای مجازی واقعا باید بدانید که این محصول ساخته و سفارش کدام‌ یک‌ از این مناطق هستند. محصولات سفارش آسیای شرقی دارای دفترچه ژاپنی‌ بوده و برخلاف دیگر مناطق انگلیسی نمیباشد، مگر چندین مورد که در ادامه ذکر میکنیم، پس دقت کنید عدم ارائه دفترچه انگلیسی برای بعضی از فندک های زیپو نشاندهنده عدم اصالت کالا نیست.

بارکد اصالت فندک زیپو اصل

محصولات مناطق امریکای شمالی، اروپا و خاورمیانه دارای بارکد اصالت بوده که پشت جعبه فندک زیپو اصل چسبیده شده و شما میتوانید با اسکن کردن این بارکد از اصالت کالا مطلع شوید این سریعترین روش برای تشخیص فندک اصل میباشد.

دفترچه فندک زیپو اصل

دفترچه های موجود در جعبه فندک شامل تمام آدرس ها و شماره تماس های نمایندگی های موجود در سرتاسر دنیاست که بودن این دفترچه اطمینان شما از خرید رو آسانتر میکند اما توجه داشته باشید وجود دفترچه صرفا کافی نیست.

تاریخ تولید بدنه و مغزی فندک زیپو اصل

در قسمت زیرین تمام‌ فندک های زیپو به غیر از لوگوی زیپو که هر چند سال تغییر پیدا میکند، دو پارامتر دیگر ذکر شده است، این پارامتر ها عبارت است از سال و ماه تولید که متاسفانه توسط افراد غیر متخصص باب شده که این کد ها نشان دهنده کیفیت فندک زیپو اصل هستند یا راهی برای تشخیص فندک اصل از تقلبی میباشد و به اشتباه در بیشتر موارد کد کیفیت محصول نامیده میشود. اما جا دارد از فرصت پیش آمده استفاده کنیم و برای شفاف سازی بیشتر در مورد این موضوع بیشتر به توضیح در این مورد بپردازیم، مطمئنا این شفاف سازی از سو استفاده افراد سودجو جلوگیری خواهد نمود، خریدار باهوش و آگاه فندک زیپو ، این نکته را به یاد داشته باشید که این کدها صرفا نشان دهنده سال و ماه تولید فندک هستند به این صورت که عدد سمت راست سال تولید فندک زیپو و حرف سمت چپ ماه تولید را نشان میدهد. توجه کنید این مورد بر روی مغزی نیز دیده میشود.

حروف میلادی ذکر شده طبق جدول زیر مشخص کننده ماه تولید محصول هستند.
A= ماه اول سال میلادی
B =ماه دوم سال میلادی
C =ماه سوم سال میلادی
….
..
L = ماه دوازدهم‌ سال میلادی

به بیان دیگر فندک زیپو اورجینال کیفیت a,b و غیره نداره، وب سایت زیپو آمریکا صحت این موضوع را تصدیق میکند.

آیا باید حتما سال و ماه مغزی با ماه و سال فندک‌ یکی باشد؟

سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید: آیا باید حتما سال و ماه مغزی با ماه و سال فندک‌ یکی باشد؟

پاسخ: این مورد هم یک پیش فرض اشتباه هست که متاسفانه باز هم توسط افرادی که اطلاعات جامعی در مورد فندک زیپو اصل نداشتند مطرح شده و به مرور این مورد بین خریداران فندک مورد توجه قرار گرفته و باعث میشود در بسیاری از مواقع نتوانند از خرید صحیح فندک زیپو اصل لذت ببرند، دلیل خاصی برای این موضوع وجود ندارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم نکته اولی که باید در نظر گرفته شود اینست که ممکن است فاصله ساخت مغزی و بدنه یک روز تفاوت داشته باشه و چون روز دقیق‌ بر روی محصول درج نمیشود، پس ابتدای ماه دوم میلادی میتواند با روز آخر ماه اول میلادی یکی باشد ولی روی فندک این یک روز، یک ماه نشان داده میشود. نکته دوم این که به طور کلی شرکت زیپو به ازای هر فندک زیپو که تولید میکند یک مغزی تولید نمیکند و به طور کلی تعداد تولید مغزی رابطه مستقیمی با تعداد فندک تولیدی زیپو ندارد و تعداد فندک های تولید شده شاید نزدیک ۱۰ برابر بیشتر از مغزی تولید شده باشد، که به درخواست خریدار عمده و اتمام‌ قرار داد خرید و فروش اتفاق می افتد، به علاوه این مغزی ها بعدا جا زده میشوند، پس‌ ممکن است تفاوت سالانه نیز داشته باشند.

شرط اصلی فقط اصالت محصول میباشد که فروشنده معتبر آن را میتواند برای شما تضمین میکند.

پنبه زیپو اصل

یکی از راه های تشخیص اصل بودن مغزی فندک زیپو نگاه کردن‌ به پنبه زیر مغزی میباشد دقت کنید که این پنبه باید بسیار فشرده باشد. همچنین از سال ۲۰۱۱ به بعد این پنبه با یک نوشته قرمز‌ رنگ با عبارت Lift to Fill نشانه گذاری شده و قبل از این سال به رنگ مشکی دیده میشد.

دقت کنید که فندک زیپو قدیمی خود دارای ارزش بیشتری نسبت به فندک های جدید میباشد، پس اگر فندک زیپو خود را چک کردید و روی پنبه زیر مغزی فندک نوشته مشکی عبارت Lift to Fill را مشاهده کردید به معنی این نیست که فندک تقلبی است بلکه نشاندهنده اینست که مغزی فندک شما تولید قبل از ۲۰۱۱ میباشد پس این نشان دهنده تفاوت فندک زیپو اصل و تقلبی نیست و تنها نشان دهنده قدیمی تر بودن مغزیست. حتی اگر این تداخل را مشاهده کردید به تقلبی بودن فندک شک نکنید.

جمع بندی همه درباره فندک زیپو اصل

برای جمع بندی موارد بالا حتما قبل از خرید محصول از فروشنده معتبر خرید کنید و قبل از هر چیز به انتخاب فروشنده محصولات دقت کنید، موارد غیر تخصصی دیگر هم بعضا مورد بحث هستند مانند صدا خاص فندک در زمان باز و بسته شدن، در زمان روشن شدن و غیره که همگی به علت عدم صحت و حتی عدم امکان مقایسه به هیچ عنوان قابل بحث و حتی توجه نمیباشند، نکته ای که باید مدنظر قرار گیرد اینست که حتما از فروشنده معتمد خرید کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که فروشنده ای که معتبر باشد و فندک زیپو اورجینال را ارائه دهد محصول خود را حتما گارانتی میکند.

فروشگاه فندک زیپولند این افتخار را دارد که فندک زیپو اصل را به مشتریان محترم خود ارائه کند، همچنین تمام فندک های خود را با گارانتی ۳ ساله به فروش میرساند.